page loader


VB6 چیست

VB6 چیست

ویژوال بیسیک

(به انگلیسی: Visual Basic) توسعه یافته زبان برنامه‌نویسی بیسیک می‌باشد. بیسیک توسط پروفسور جان کمنسی و توماس کرتز از کالج دارتموث برای نوشتن برنامه‌های ساده ایجاد شد. طراحی آن از اواسط دهه ۱۹۶۰ آغاز گردید.

ویژوال بیسیک تا نسخه ۳ به صورت ۱۶ بیتی بود. از نسخه ۵ به بعد فقط ویرایش ۳۲ بیتی آن ارائه شد. (نسخه ۴ هم به صورت ۱۶ بیتی و هم به صورت ۳۲ بیتی عرضه شده بود)

ویژوال بیسیک از نسخه ۶ به بعد بر پایه چارچوب دات‌نت (NET.) ارائه شد.

اگر چه با ظهور ویژوال بیسیک دات نت اکثر برنامه‌نویسان ویژوال بیسیک ۶ به آن گرویدند، ولی نسخه ۶ همچنان طرفداران ویژهٔ خود را جهان دارد که تاکنون در بین کلی از زبان‌های برنامه‌نویسی یک مورد خاص به حساب می‌آید.

ویژوال بیسیک برای توسعه سریع نرم‌افزار (RAD یا Rapid Application Development) بر پایه رابط گرافیگی کاربر (GUI یا Graphical User Interface) توسعه داده شد. دسترسی آسان و سریع به پایگاه دادهها با استفاده از DAO ,RDO یا ADO و ایجاد کنترل‌های اکتیو ایکس از جمله مواردی هستند که این زبان را برای RAD مناسب کرده‌اند.

برنامه‌نویسی در ویژوال بیسیک به صورت برنامه‌نویسی رویدادمحور و برنامه‌نویسی شیءگرا می‌باشد.

در برنامه‌نویسی تجاری، ویژوال بیسیک جز محبوب‌ترین‌ها است. بنابه آماری که در سال ۲۰۰۸ منتشر شد، ۵۶٪ از برنامه‌های تجاری با استفاده از این زبان تولید شده‌اند[نیازمند منبع]

منبع 

https://fa.wikipedia.org/

 مقاله   پشتیبانی اپلیکیشن   پشتیبانی اپلیکیشن اندروید در تبریز   نمونه کار ربات تلگرامی   پشتیبانی برنامه اندروید در تبریز   پشتیبانی اپلیکیشن اندروید   پشتیبانی اپلیکیشن اندروید و iOS   پشتیبانی برنامه اندروید   پشتیبانی آپدیت اپلیکیشن اندروید   زبان برنامه نویسی Windows 
١٣٩٩/٩/٢١ ٩:۴٨:٣٨
|
به اشتراک گذاری:
مقالات مرتبط

C++ چیست

١٣٩٩/٩/١٢ ١٨:٣۴:١٢

ادامه مطلب

Python چیست

١٣٩٩/٩/١٢ ١٨:٣٢:٣٩

ادامه مطلب

C# چیست

١٣٩٩/٩/١٢ ١٨:۴٠:١٩

ادامه مطلب
گفتگو در مورد طراحی اپلیکیشن