page loader


سئو اپلیکیشن

سئو اپلیکیشن از جمله مواردی است که برداشت درست از آن نمی شود. در این مقاله قصد دارم یک راهنمای کوتاه و مفید برای افراد و تیم هایی که application موبایل دارند ، بنویسم. در این مطلب به بررسی راه های سئو کردن اپلیکیشن موبایل می پردازم.

سئو اپلیکیشن چیست و چه تفاوتی با سئو سایت دارد؟

در اصطلاح جهانی رایج شده است که به سئو اپلیکیشن موبایل ، ASO می گویند که مخفف App Store Optimization می باشد. البته ” ASO ” با سئو ” SEO ” کاملا متفاوت است . معنی آن بهینه سازی اپلیکیشن موبایل برای اپ استورها می باشد. در عمل شما با استفاده از تکنیک های آن تلاش می کنید که اپلیکیشن موبایلتان در اپ استورهایی مانند اپل و گوگل پلی بهتر دیده شود. اما آبا این تمام راه است !؟

ASO چقدر به دانلود اپلیکیشن شما کمک می کند؟

اگر تمامی قوانین بهینه سازی اپلیکیشن (aso) را درست انجام دهید ، تنها به 40 درصد از پتانسیلی که شایسته آن هستید ، خواهید رسید. این به این معناست که بهینه سازی app برای اپ استورها تمام راه نیست.

در همین هفته گذشته تیمی را دیدم که برای اپ موبایلشان خیلی زحمت کشیده بودند. اما متاسفانه به کانال های مارکتینگ application آگاهی کامل نداشتند. به همین دلیل تنها به مارکت هایی مثل ” کافه بازار ” اکتفا کرده بودند! وقتی به مدیر پروژه آن ها از مزیت های سئو سایت برای اپلیکیشن موبایل را گفتم خیلی متعجب شد. آن ها به هیچ وجه روی این کانال مارکتینگ بزرگ حساب نکرده بودند!

سئو سایت ( SEO ) چگونه به اپلیکیشن شما کمک می کند؟

تحقیقات نشان داده است است که سئو سایت حدود 27 درصد از موفقیت اپلیکیشن ها را شامل می شود! این به این معناست که اگر به درستی پیاده سازی شود ، حدود یک سوم از دانلودهای شما از طریق سئو ( SEO ) خواهد بود. بعضی از استارت آپ ها فکر می کنند چون کاربران آن ها با اپلیکیشنشان سر و کار دارند ، باید سایت خود را رها کنند. و یا حتی بعضی از آن ها فکر می کنند که به سایت نیاز ندارند.

اگر شما بهترین اپلیکشن دنیا را هم ساخته باشید ، به یک سایت سئو شده نیاز دارید. شما می توانید با هدفگذاری کلمات کلیدی ارزشمند سایت خود را در گوگل و سایر موتورهای جستجو بالا بیاورید. با همین کار می توانید کاربرانی که آن نیاز را در گوگل جستجو می کنند را به سمت سایت خود جذب کنید و در همانجا پیشنهاد دانلود اپلیکیشن خود را به کاربران بدهید. با این کار حدود 30 درصد از کاربران هدف را به سمت خود جذب خواهید نمود.

سئو مارکت های اپلیکیشن

از طرف دیگر شما حتما باید به صفحاتی که اپ موبایل خود را در آن ها گذاشته اید ، رسیدگی کنید. برای مثال اپلیکیشن اندروید خود را در کافه بازار قرار داده اید. و تمامی توضیحات و موارد لازم را در آن داده اید. اما داستان به همینجا ختم نمی شود! شما باید بر روی سئو این صفحات به صورت فعالانه کار کنید.

سئو اپلیکیشن حدود 30 درصد و بهینه سازی برای اپ استورها حدود 40 درصد از مشتریان هدف را به سمت شما می آورند. اما نباید از 30 درصد باقی مانده غافل شوید. اپ شما باید به هر صورتی که ممکن است ، دیده شود. در موتورهای جستجو و داخل مارکت های اپلیکیشن ! دلیل آن هم این است که 30 درصد مابقی مشتریان از طریق معرفی دوستان و همکاران و … با اپ شما آشنا می شوند. سپس هرکدام از این افراد به شیوه خودشان به دنبال شما می گردند. پس نبودن در هر کدام از کانال های مارکتینگ باعث دیده نشدن اپ شما خواهد شد.

سفر مشتری برای پیدا کردن و دانلود اپلیکیشن

شما باید سفر مشتریان خود را به درستی درک کنید. تنها پس از درک کردن درست است که می توانید در جلوی چشم مشتریان بالقوه ظاهر شوید. دوستی که سئو سایت برای اپلیکیشن را نادیده گرفته بود ، در عمل بخش عمده مشتریانی که از طریق گوگل می آیند را از دست داده بود.

مگر تمام مشتریان برای دانلود یک APP ، مستقیما به داخل اپ استورها می روند!؟ شما تصور کنید که شما یک اپلیکیشن در زمینه لاغری دارید. آیا تمام مشتریان شما به داخل کافه بازار و یا گوگل پلی می روند و عبارت لاغری را در آنجا جستجو می کنند؟! خیر !

خیلی ها حتی روحشان هم از وجود چنین اپلیکیشنی خبر ندارد. و تنها نیاز خود را در گوگل تایپ می کند. به عنوان مثال عبارت ” روش ها لاغری ” را در گوگل تایپ می کند. حال اگر شما یک سایت مفید و سئو شده داشته باشید ، می توانید در جلوی راه این دسته از مشتریان قرار بگیرید. سپس با نمایش یک محتوای ارزمشند به مشتری ، آن را جذب می کنید و در عمل یک اعتماد سازی خوب انجام می دهید. سپس کافی است که به آن ها بگویید که شما یک اپلیکیشن خوب در زمینه لاغری هم دارید. مطمئن باشید که آن ها با اشتیاق آن را دانلود خواهند کرد!

انتخاب کلمات کلیدی مناسب برای سئو اپلیکیشن

اگر شما قصد سئو اپلیکیشن خود را دارید ، حتما باید توسط یک سئو کار کلمات کلیدی مناسب را استخراج کنید. تنها به چند مقاله انگلیسی اکتفا نکنید. چون فرهنگ و نحوه جستجوی مردم هر کشور متفاوت است. شما می توانید علاوه بر کلمات کلیدی مربوط به زمینه application خود ، سایت خود را برای عبارت هایی که با کلمه ” اپلیکیشن ” آغاز می شوند سئو کنید.

یک مثال واقعی در بازار ایران

برای اینکه حرف های بالا را در یک مثال واقعی به شما بیان کنم ، لطفا کلمه ” اپلیکیشن ” را در گوگل تایپ کنید . سپس یک بار دکمه اسپیس ( فاصله ) را بزنید. مشاهده می کنید که مردم بسیاری از اپلیکیشن ها را در موتور جستجوی گوگل جستجو می کنند. پس تا اینجای کار عده زیادی بودند که برای یافتن یک اپلیکیشن به اپ استورها مراجعه نکردند و بیشتر به موتور جستجوی گوگل اعتماد کردند.

رقابت در گوگل برای جایگاه اول

سئو اپلیکیشن غذا برای گوگل

حال بیایید با هم یک تست دیگر بکنیم. این بار عبارت ” اپلیکیشن غذا ” را جست��و کنید. مشاهده می کنید که کمپانی های بزرگ در این زمینه مشغول رقابت با هم بر سر جایگاه اول گوگل هستند. چون آن ها قدرت این جایگاه را به خوبی درک کرده اند. و از طرف دیگر اگر آمار جستجوی اپلیکیشن غذا را مشاهده کنید ، متوجه جستجوی مردم در گوگل می شوید. آن هایی که دنبال اپلیکیشن خاصی هستند ، کلمه اپلیکیشن را به همراه کلمه کلیدی مورد نظرشان تایپ می کنند. به صورت ( اپلیکیشن + کلمه کلیدی مورد نیازشان ) .

منبع

https://farzadesmaeilian.com/

 نمونه کار طراحی اپلیکیشن اندروید و ای او اس   پشتیبانی اپلیکیشن اندروید   نمونه کار ربات تلگرامی   پشتیبانی آپدیت اپلیکیشن اندروید   پشتیبانی اپلیکیشن   پشتیبانی برنامه اندروید   پشتیبانی اپلیکیشن اندروید و iOS    پشتیبانی اپلیکیشن اندروید   پشتیبانی برنامه اندروید در تبریز   پشتیبانی اپلیکیشن اندروید در تبریز 
١۴٠٠/۴/١۴ ١۶:٢١:٠
|
به اشتراک گذاری:

سئو

اپلیکیشن

سئو

اپلیکیشن
سئو اپلیکیشن
گفتگو در مورد طراحی اپلیکیشن