page loader


نکات مهم در نگهداری و به‌روزرسانی اپلیکیشن‌های موبایل

نکات مهم در نگهداری و به‌روزرسانی اپلیکیشن‌های موبایل
در کنار لپ‌ تاپ‌ ها و کامپیوترها امروزه تبلت‌ ها و گوشی‌ های هوشمند بخش جدا نشدنی از زندگی مردم شده اند به همین علت بسیار ضروری است تا روش‌ های مراقبت و نگهداری از تبلت و موبایل را بدانید. با یک گوشی هوشمند و یا تبلت می‌ توانید نیازهای روزمره خود مانند مطالعه کتاب، وب گردی، بازی کردن، شنیدن موسیقی و … را برطرف نمایید. علاوه بر آن می‌ توانید اپلیکیشن‌ های کاربردی را در گجت‌ های خود اجرا کرده و بخشی از وظایفی که قبلاً توسط لپ‌ تاپ‌ ها و کامپیوترها انجام می‌ شد را با گوشی‌ های هوشمند و تبلت‌ ها رفع نمایید. اما چطور می‌ توانیم یک گوشی سالم و یا تبلت کاربردی داشته باشیم؟ آشنایی با نحوه مراقبت و نگهداری از تبلت و موبایل می‌ تواند در این راه بسیار به شما کمک کند.

چگونه می‌ توانیم از گوشی و یا تبلت هوشمند خود مراقبت و نگهداری کنیم؟

همانطور که گفتیم استفاده از تبلت و گوشی هوشمند امروزه بسیار گسترش پیدا کرده و بسیاری از افراد به جای لپ‌ تاپ و کامپیوتر کارهای خود را با این گجت‌ های هوشمند انجام می‌ دهند. با توجه به آنکه قیمت تبلت‌ ها و گوشی‌ های هوشمند روز به روز در حال افزایش است و همینطور این وسایل در زندگی روزمره ما بسیار ضروری می‌ باشد. بنابراین باید روش‌ های مراقبت و استفاده بهینه از آنها را بدانید.

فضای گوشی و تبلت هوشمند خود را از اپلیکیشن‌ های غیر ضروری پاک کنید

مهمترین نکته‌ای که در مراقبت و نگهداری از گوشی و تبلت‌ های هوشمند لازم است به آن توجه کنید مدیریت حافظه داخلی این دستگاه‌ ها می‌ باشد. به اپلیکیشن‌ هایی که در روی دستگاه نصب شده است دقت کنید و اگر غیر ضروری هستند حتماً آنها را پاک کنید. ممکن است خیلی از این اپلیکیشن‌ ها حتی ماهی یک بار نیز مورد استفاده شما قرار نگیرند و عدم وجود آنها هیچ لطمه‌ ای به کار شما وارد نخواهد کرد.

چنانچه عملکرد گوشی یا تبلت شما کند شده است اولین کاری که باید انجام دهید این است که اپلیکیشن‌ های غیر ضروری را از روی آنها پاک نمایید.

نکات مهم در مراقبت و نگهداری از تبلت و موبایل

برای انجام این کار در نخستین قدم باید بازی‌ ها را تا حد امکان پاک کنید.

همچنین می‌ توانید دیتای آنها را به کارت حافظه جانبی منتقل کنید. این کار می‌ تواند سرعت گوشی و تبلت شما را تا حد زیادی بیشتر کند.

سازندگان تبلت‌ ها و گوشی‌ های هوشمند در محصول خود چند اپلیکیشن به صورت اختصاصی از پیش نصب کرده‌اند که اغلب آنها را نمی‌ توان از روی دستگاه پاک کرد. بنابراین تا جایی که ممکن است اپلیکیشن‌ های اضافی که خودتان آنها را نصب کرده‌ اید را Uninstall کنید و اگر اپلیکیشنی Unistall نمی‌ شود آن را از بخش تنظیمات غیر فعال نمایید.

چنانچه دو اپلیکیشن مشابه در تبلت و یا گوشی خود دارید یکی از آنها را پاک کنید. به عنوان مثال اپلیکیشن MX PLAYER و اپلیکیشن KM PLAYER را در نظر بگیرید که هر دوی آنها پخش کننده ویدیو می‌ باشند. شما می‌ توانید یکی از آنها را انتخاب کنید و دیگری را پاک نمایید. همچنین استفاده از گوگل کروم جهت وب گردی برای شما کافی می‌ باشد و دیگر نیازی نیست مرورگرهای بیشتری در تبلت و یا گوشی خود داشته باشید.

تنظیماتی که جنبه نمایشی و ظاهری دارند را غیر فعال نمایید

دومین قدم در نگهداری و مراقبت از تبلت و گوشی هوشمند این است که دستگاه‌ های خود را درگیر تجملات نکنید. افکت‌ های غیر ضروری و تجملی می‌ تواند برای گوشی و یا تبلت بسیار سنگین باشد. حتی این افکت‌ ها برخی اوقات می‌ تواند باعث هنگ کردن و از کار افتادن دستگاه شما شود. استفاده نمودن از اسکرین سیور و لایو والپیپرها برای تبلت و گوشی ضروری نمی‌ باشد بنابراین بهتر است از این ویجت‌ ها تا جای�� که امکان دارد استفاده نکنید.

جهت پاک کردن ویجت می‌ توانید انگشت خود را بر روی آن قرار دهید و سپس آن را به طرف علامت حذف بکشید.

جهت عوض کردن والپیپر می توانید انگشتتان را در قسمت خالی صفحه گوشی و یا تبلت نگه دارید تا تنظیمات والپیپر، ویجت و … باز شود. حالا یک والپیپر ثابت انتخاب کنید.

جهت بهبود کارکرد تبلت خود می‌ توانید آن را بر روی حالت پیش فرض نیز قرار دهید.

صفحه نمایشگر گوشی و تبلت خود را همیشه تمیز نگه دارید

صفحه نمایشگر تبلت و گوشی خود را همیشه با یک دستمال تمیز کاملاً پاک کرده و آلودگی‌ ها را از بین ببرید. می توانید از مقدار کم مواد پاک کننده و یا آب استفاده کنید و آن را به یک دستمال تمیز اسپری نمایید و به وسیله آن صفحه نمایشگر تبلت و یا گوشی را تمیز کنید. آلودگی روی صفحه نمایش می‌ تواند موجب کند شدن حرکت انگشت بر روی تاچ اسکرین دستگاه شود و بنابراین نمایشگر واکنشی به انگشت شما نشان نمی‌ دهد و این مشکل می‌ تواند بسیار برای شما آزار دهنده باشد.

اپلیکیشن‌ های فعال در بک گراند گوشی را ببندید

یکی دیگر از راهکارهای مراقبت و نگهداری از گوشی و تبلت هوشمند بستن اپلیکیشن‌ های فعال است که در پس زمینه و یا بک گراند دستگاه قرار دارد.نکات مهم در مراقبت و نگهداری از تبلت و موبایلدستگاه‌ هایی که قدیمی‌ تر هستند معمولاً بیشتر تحت تاثیر باز ماندن اپلیکیشن‌ ها در بک گراند قرار می‌ گیرند و عملکرد آنها کاهش چشمگیری پیدا می‌ کند.

پس از آنکه کار شما با یک اپلیکیشن تمام شد باید آن را به صورت کامل ببندید و از اپلیکیشن خارج شوید و عملکرد اپ را در بک گراند دستگاه فعال باقی نگذارید.

عملکرد برنامه‌ هایی که در گوشی و تبلت شما بلا استفاده است را متوقف کنید. یکی از برنامه‌ هایی که می‌ تواند در این زمینه بسیار به شما کمک کند برنامه Clean Master می‌ باشد. این برنامه می‌ تواند در بهبود عملکرد تبلت اندرویدی و یا گوشی شما بسیار موثر باشد.

از اپلیکیشن‌ های سنگین کمتر استفاده کنید

هر اپلیکیشنی دارای اندازه مشخص می‌ باشد و می‌ تواند بخشی از حافظه داخلی تبلت شما را پر کند علاوه بر آن اپلیکیشن‌ ها را نیز نمی‌ توان به کارت حافظه جانبی منتقل کرد بنابراین با در نظر گرفتن میزان حافظه داخلی و مشخصات فنی گوشی خود می توانید فضای حافظه دستگاه خود را مدیریت کنید. بازی‌ های سنگین و اپلیکیشن‌ هایی که حجم زیادی دارند می‌ توانند سرعت دستگاه شما را تا حد زیادی کاهش دهند.

چگونه می‌ توانیم امنیت اطلاعات گوشی خود را حفظ کنیم؟

آخرین موردی که در مراقبت و نگهداری از تبلت‌ ها و گوشی‌ های هوشمند لازم است به آن توجه کنید مسئله مربوط به امنیت دستگاه شما می‌ باشد. لازم است بدانید سیستم عامل اندروید به صورت کامل در مقابل مشکلات امنیتی مصون نیست بنابراین باید در استفاده کردن از آن دقت کافی داشته باشید. هرگز بر روی لینک‌ های ناشناس که در مرورگر شما و یا دیگر بخش‌ های گوشی نمایان می‌ شود کلیک نکنید. همچنین ممکن است ایمیلی توسط یک فرستنده ناشناس برای شما ارسال شود که فایل‌ هایی نیز همراه آن باشد. به هیچ عنوان آن فایل‌ ها را باز نکنید و همیشه آپدیت امنیتی گوگل را بر روی تبلت خود داشته باشید. سعی کنید همیشه اپلیکیشن‌ هایی که نیاز دارید را از گوگل پلی استور دانلود نمایید.

باتری گوشی چطور خراب می‌ شود؟

استفاده دائم از گوشی و یا تبلت حتی به هنگام شارژ آن، نصب کردن برنامه‌ های سنگین و اجرای همزمان چند برنامه در پس زمینه همه از عواملی هستند که به مرور زمان می‌ تواند باعث کاهش عملکرد گوشی شما شده و آن را به سمت نابودی و خرابی هدایت کند. جهت حفظ باتری گوشی و تبلت خود لازم است نکات مهمی را مورد توجه قرار دهید.

حتما بخوانید: دلیل سیاه شدن صفحه گوشی موبایل اندروید | عیب‌یابی موبایل

اپلیکیشن‌هایی که مصرف باتری بالایی دارند را شناسایی کنید

یک راه ساده جهت مشاهده مقدار مصرف باتری در گوشی و تبلت وجود دارد و آن این است که به قسمت تنظیمات رفته و بخش باتری را باز کنید. همانطور که می‌ بینید صفحه نمایشگر گوشی بیشترین مصرف باتری را دارد و پس از آن سیستم عامل در رده دوم قرار می‌ گیرد. جهت کنترل این مورد می توانید نور صفحه را تنظیم کنید و اپلیکیشن‌ هایی که مصرف باتری آنها بالاست را در صورت امکان حذف و یا غیر فعال نمایید.

زمان روشنایی و نور صفحه نمایش را کاهش دهید

بهتر است همواره صفحه نور صفحه نمایشگر گوشی و تبلت خود را در کمترین حد خود قرار دهید.

برای انجام این کار به بخش تنظیمات وارد شوید و نمایشگر را انتخاب کنید سپس روشنایی آن را تا حد امکان بر روی کمترین حالت قرار دهید.

چنانچه گوشی شما حالت تنظیم نور خودکار دارد آن را فعال کنید.

در قسمت تنظیمات نمایشگر بخش Sleep را انتخاب کنید و حداکثر زمان آن را بین ۱۵ تا ۳۰ ثانیه تنظیم کنید.

باتری را به صورت کامل شارژ نکنید

امروزه در گوشی‌ ها و تبلت‌ ها باتری لیتیوم یونی قرار داده می‌ شود. برای آنکه باتری گوشی شما عملکرد خوبی داشته باشد حتماً لازم نیست که شارژ آن به صورت کامل خالی شود بلکه بهتر است جهت جلوگیری از صدمه رسیدن به سخت‌ افزار گوشی شارژ باتری آن تا انتها خالی نشود.نکات مهم در مراقبت و نگهداری از تبلت و موبایلهمیشه سعی کنید باتری گوشی بین ۴۰ تا ۸۰ درصد باشد.

بهتر است وقتی که شارژ باتری گوشی شما به ۴۰ درصد رسید آن را شارژ نمایید و وقتی که به ۸۰ درصد رسید آن را از شارژر جدا کنید.

گاهی اوقات نیز جهت کالیبره کردن باتری تبلت یا گوشی بهتر است که باتری آن تا صفر کاملاً خالی شود و پس از آن تا ۱۰۰ شارژ شود. بهتر است این کار را ماهی یک بار انجام دهید تا باعث افزایش طول عمر باتری شود.

سخن آخر

چنانچه تبلت و یا گوشی شما دچار نقصی شد توصیه می‌ کنیم که حتماً از یک کارشناس متخصص در زمینه تعمیر گوشی کمک بگیرید. در این مقاله از ایبک امداد راهکارهایی برای افزایش طول عمر باتری گوشی هوشمند بیان کردیم و همچنین چندین راهکار برای مراقبت و نگهداری از این گجت‌ ها به شما عزیزان آموزش دادیم. امیدواریم که مطالب این مقاله بتواند به شما کمک کند تا بهترین استفاده را از گوشی و یا تبلت‌ های هوشمند خود داشته باشید.

منبع

https://eibak.com/

 پشتیبانی اپلیکیشن اندروید و iOS   نمونه کار ربات تلگرامی   نمونه کار طراحی اپلیکیشن اندروید و ای او اس   پشتیبانی اپلیکیشن   پشتیبانی برنامه اندروید در تبریز   پشتیبانی آپدیت اپلیکیشن اندروید   پشتیبانی اپلیکیشن اندروید در تبریز   پشتیبانی اپلیکیشن اندروید    پشتیبانی اپلیکیشن اندروید   پشتیبانی برنامه اندروید 
١۴٠٢/٧/۴ ١۶:۵١:۵٩
|
به اشتراک گذاری:
نکات

مهم

درنگهداری

و

به‌روزرسانی
اپلیکیشن‌هایموبایل نکات
مهم

در

نگهداری
و

به‌روزرسانی

اپلیکیشن‌های

موبایل
نکات مهم در نگهداری و به‌روزرسانی اپلیکیشن‌های موبایل
گفتگو در مورد طراحی اپلیکیشن